Kelionių geležinkeliu pritaikymas individualių poreikių turintiems žmonėms

SUŽINOKITE DAUGIAU

Ką mes darome?

2019 m. lapkričio mėnesį „Lietuvos geležinkelių“ grupė, bendradarbiaujant su Susisiekimo ministerija ir Lietuvos negalios organizacijų forumu pasirašė ketinimų protokolą, kurio pagrindinis tikslas – įgyvendinti ES reglamentų nuostatas, įpareigojančias pritaikyti keliones geležinkelių transportu visiems keleiviams, tame tarpe žmonėms su individualiaisiais poreikiais, senjorams, šeimoms su mažamečiais vaikais ir pan.

AB „Lietuvos geležinkelių“ grupė inicijavo projektą „Geležinkelių paslaugų pritaikymas pagal universalaus dizaino principus“, kurio tikslas – iki 2024 m. įgyvendinti 2007 m. Spalio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento (EB) Nr. 1371/2007 „Dėl geležinkelių keleivių teisių ir pareigų“ reikalavimus, bei suformuoti ilgalaikius tikslus ir kryptį dėl geležinkelių paslaugų universalaus pritaikymo keleiviams.

Universalus dizainas neišskiria konkrečių žmonių grupių ir nekuria būtent jiems skirtų ar pritaikytų įėjimų į patalpas, takelių, prietaisų. Techniniai sprendimai projektuojami taip, kad būtų patogu naudotis visiems.

Šiame tinklapyje siekiama viešinti projekto eigą bei pasiektus tarpinius rezultatus, pateikti aktualią informaciją bei naujienas, skatinti visuomenę domėtis ir bendradarbiauti.

SKAITYTI DAUGIAU

Naujienos