Darnaus judumo iniciatyvos: „Lietuvos geležinkeliai“ pristatė pirmuosius 2022 m. rezultatus

traukiniai

Kovo 29 d. „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės įmonės, individualių poreikių žmones vienijančios organizacijos ir suinteresuotų institucijų atstovai virtualiai susirinko aptarti naujausius šių metų darnaus judumo iniciatyvų rezultatus. Kartą per ketvirtį vykstančio susitikimo metu buvo pristatytos LTG įgyvendinamos geležinkelių paslaugų pritaikymo pagal universalaus dizaino principus kryptys. 

Išsamiau apie svarbiausias jų – žemiau. 

INFRASTRUKTŪROS PRITAIKYMAS 

Projektas „Maršruto be kliūčių pritaikymas stoties teritorijoje“ 

 • Šiemet patvirtintas paprastojo remonto lauko infrastruktūroje projekto aprašas Šiaulių stotyje. Tokie aprašai taip pat parengti tiek Kultūros paveldo teritorijose (KPT) esančiuose 12-oje objektų (Jonavos, Marijampolės, Pilviškių, Vilkaviškio, Turmanto, Trakų, Senųjų Trakų, Mažeikių, Klaipėdos ir Marcinkonių stotyse – pastarojoje suprojektuota nauja statyba, t. y. tako įrengimas), tiek KPT nepriklausančiuose objektuose (Vilniaus oro uosto, Naujosios Vilnios, Kenos, Vievio, Šilėnų, Kyviškių ir Bezdonių stotyse). 
 • Einamojo remonto darbai atlikti Šiaulių, Kaišiadorių, Kazlų Rūdos, Varėnos, Kenos, Kretingos, Kėdainių, Radviliškio, Trakų ir Vilkaviškio stotyčių vidaus infrastruktūroje. 
 • Pagalbos iškvietimo skambučiai įrengti Klaipėdos, Šiaulių, Kauno ir Vilniaus stotyse.  

Projektas „Pėsčiųjų tiltų modernizavimas“ 

 • Pagal atliktos devynių pėsčiųjų tiltų per geležinkelio kelius techninės ekspertizės išvadas Kenoje, Naujojoje Vilnioje, Paneriuose, Kybartuose, Palemone, Gaižiūnuose, Radviliškyje, Panevėžyje ir Šiauliuose sudarytas prioritetinis sąrašas projektavimo paslaugoms užsakyti. 
 • Vykdoma pakartotinė Vilniaus viaduko techninio projekto ekspertizė. 
 • Parengtas Kaišiadorių viaduko rekonstrukcijos techninis projektas.  

Projektas „Stočių informavimo sistema“ 

 • Parengti ir derinimui pateikti 48 stočių techniniai projektai. 

Peronų atnaujinimo programa 

 • Parengta peronų atnaujinimo projektų reitingavimo metodika, numatanti 8 kriterijus, pagal kuriuos reitinguojamos stotys, projektai skirstomi į 3 tipus. A tipo projektams priskiriami defektingiausių peronų tvarkymas, B tipui – peronai reitinguojami pagal visus kriterijus, įskaitant prioritetiniais maršrutais ir stotimis, o C tipui – stotys, kurioms dėl per siaurų peronų reikalingas kelynų, iešmynų ir kitų įrenginių bei statinių pertvarkymas. 
 • Pirmajam peronų atnaujinimo programos etapui nustatytos priemonės ir ieškomi finansavimo šaltiniai. Šis etapas apims TOP maršrutus Vilnius – Kaunas, Vilnius – Klaipėda ir Vilnius – Turmantas. 

TRAUKINIŲ PRITAIKYMAS 

Elektrinių traukinių įsigijimas 

 • 2022 m. pradžioje sulaukta pirminių traukinių tiekėjų pasiūlymų. Šie pasiūlymai buvo įvertinti ir toliau vykdomos derybos dėl traukinių techninių parametrų.  
 • Ketvirtinio susitikimo ir papildomos diskusijos su negalios organizacijų atstovais metu buvo tariamasi dėl optimalių sprendimų, įrengiant naujuose traukiniuose vietas riboto judumo žmonėms skirtas vietas, taip pat užtikrinant riboto judumo žmonių patekimą į naujuosius traukinius. Diskusijos metu negalios organizacijų atstovų išsakyti pasiūlymai bus įvertinti toliau vykdant naujų elektrinių traukinių pirkimą. 

Nauja bilietų pardavimo sistema 

 • 2022 m. vasario mėn. individualius poreikius vienijančioms organizacijoms (Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungai, Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijai, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai „Viltis“ ir Lietuvos kurčiųjų draugija) buvo išsiųsti kvietimai iš anksto išbandyti naują bilietų pardavimo sistemą. 
 • Bendradarbiaujant su LASS organizacijos nariais atlikti du bilietų pardavimo sistemos testavimai. Atsižvelgiant į organizacijos pateiktas kritines pastabas buvo patobulintos bilietų pardavimo sistemos specifikacijos.  
 • 2022 m. kovo 30 d. keleivių vežimo traukiniais bendrovė „LTG Link“ pristatė naują bilietų pardavimo sistemą ir visiškai naują bendrovės svetainę. Nuo šiol visi keleiviai galės patogiau ir greičiau įsigyti, pakeisti ar grąžinti bilietus bei pasiekti aktualią informaciją. Individualius poreikius turintys asmenys nuo šiol galės naudotis pagerintais ir jiems pritaikytais skaitymo funkcionalumais, savarankiškai įsigyti bilietus su papildoma erdve vežimėliams ar šunims vedliams bei pasinaudoti kitais bilieto įsigijimą ir kelionės planavimą paprastinančiais sprendimais. 

Rašyti komentarą

Jūsų el. paštas nebus rodomas.

Skip to content

Dalintis

Kopijuoti nuorodą

Kopijuoti