Individualius poreikius turintieji asmenys įvertino keliones traukiniais

Šių metų kovo mėnesį bendrovė „Lietuvos geležinkelių“ grupė atliko tyrimą, kurio tikslas išsiaiškinti keleivių su individualiaisiais poreikiais kelionių traukiniais situaciją ir įpročius.  

Tyrimas parodė, kad individualius poreikius turintys keleiviai yra linkę rekomenduoti kitiems keliauti traukiniu (vidurkis 8 – balo skalėje nuo 0 iki 10). 71 proc. apklaustų puikiai arba gerai vertino traukinio bilieto įsigijimą, po 65 proc. keleivių puikiai arba gerai įvertino vietos traukinyje pritaikomumą ir informacijos pateikimą kelionės metu.  

Mažiau palankiai individualiųjų poreikių turintys keleiviai įvertino stoties tualeto pritaikomumą – 52 proc. apklaustųjų įvertino vidutiniškai arba prastai.  

Inicijavome apklausą norėdami geriau suprasti mūsų keleivių lūkesčius ir kelionių traukiniai patirtis, o taip pat išsigryninti prioritetinius veiksmus paslaugų tobulinimui. Džiaugiamės, kad surinkome virš 300 atsakymų, kurie prisidės prie ir toliau sėkmingai vykdomo projekto rezultatų“, – teigia Ilona Daugėlaitė, „Lietuvos geležinkelių“ grupės korporatyvinės veiklos departamento direktorė. 

Keleivių buvo prašoma prioretizuoti svarbiausius veiksniuskurie keliones traukiniais jiems paverstų labiau komfortiškomis ir suteiktų tik geras patirtis. Keleiviai išskyrė patekimo į traukinį (83 proc.) ir patekimo į peronus (82 proc.) pritaikomumo svarbą. Taip pat akcentuota pritaikyta vieta traukinyje (79 proc.), pritaikytas patekimas į geležinkelio stotį ar stotelę (79 proc.), pritaikyto tualeto traukinyje (77 proc.) svarba.    

Apklaustieji išskyrė fizines, kompleksines, klausos, kalbos ir regos negalias, ribojančias jų judumą. Šis tyrimas inicijuotas „Geležinkelių paslaugų pritaikymas pagal universalaus dizaino principus“ projekto rėmuose. Projektas siekia, kad kelionės geležinkeliais paslaugos būtų lengvai pasiekiamos ir patogios naudotis visiems keleiviams, įskaitant negalią turintiems, senjorams, jaunoms šeimoms su mažamečiais vaikais ir pan.  

Visi tyrime surinkti duomenys yra įtraukti į projekto veiksmų planą. Žadama, kad tokio tipo tyrimas bus atliekamas kas metus, siekiant kuo geriau išanalizuoti prioritetines sritis ir įvertinti padarytų darbų pokytį. 

Rašyti komentarą

Jūsų el. paštas nebus rodomas.

Skip to content

Dalintis

Kopijuoti nuorodą

Kopijuoti