Įsibėgėja „Lietuvos geležinkelių“ grupės projektas keliones traukiniais pritaikyti visų keleivių poreikiams

Vasario 12 d. ,,Lietuvos geležinkelių“ grupės ir Lietuvos savivaldybių asociacijos vienijamų savivaldybių atstovai susitiko bendram tikslui  aptarti projekto tarpinius rezultatus ir pasidalinti įžvalgomis kaip geriausiai pritaikyti  aplinką, kad kelionės geležinkeliais paslaugos būtų lengvai pasiekiamos, suprantamos ir patogios naudotis visiems keleiviams, įskaitant negalią turintiems, senjorams, jaunoms šeimoms su mažamečiais vaikais ir pan.

Džiaugiamės, kad pirmieji projekto etapai jau baigti  bendradarbiaujant su negalios organizacijų atstovais buvo sudarytas išsamus situacijos įvertinimo klausimynas ir inicijuotas geležinkelių paslaugų pritaikymo specialiųjų poreikių turintiems žmonėms esamos situacijos vertinimas. Atliktos inventorizacijos rezultatus pristatėme savivaldybių atstovams, siekiant parengti bendrą veiksmų planą ir kviečiant drauge prisidėti įgyvendinant šį projektą“,  – teigia „Lietuvos geležinkelių“ grupės Korporatyvinės plėtros departamento direktorė Ilona Daugėlaitė 

Pasak Kaišiadorių raj. savivaldybės mero Vytenio Tomkaus yra būtinas savivaldybių ir „Lietuvos geležinkelių“ grupės bendradarbiavimas siekiant pagerinti keliones geležinkeliu.

Svarbu sudaryti tinkamas sąlygas keliaujantiems geležinkeliu patekti į stotįužtikrinti, kad atvykimas iš miesto į geležinkelio stotį būtų be papildomų kliūčių. Tam užtikrinti svarbus sklandus įstaigų  bendradarbiavimas įvertinant kiekvieno miesto ar kaimo gyvenvietės situacijas“, – sako V. Tomkus. 

Vykdydami ES reglamento įpareigojimus, „Lietuvos geležinkeliai“ numato kelias investicijų kryptis. Tarp šių krypčių yra naujų keleivinių traukinių pirkimas, nauja bilietų pardavimo sistema, nauja stočių sistema, Vilniaus ir Kaišiadorių pėsčiųjų tiltų renovavimo programa, peronų remonto programa, infrastruktūros modernizavimas Vilnius-Klaipėda linijoje.

Vyriausybė, 2019 m. lapkritį, pritarė pratęsti keleivių teises užtikrinančio ES reglamento taikymo išimtis iki 2024 metų. Daliai reglamento nuostatų Europos valstybės, tarp jų ir Lietuva, taiko išimtis, dėl istoriškai susiklosčiusių aplinkybių kai statant geležinkelio tinklą Lietuvoje nebuvo atsižvelgta į neįgaliųjų ir ribotos judėsenos asmenų reikmes. Kitos reglamento nuostatos Lietuvoje taikomos nuo pat jo įsigaliojimo 2009 m. 

Rašyti komentarą

Jūsų el. paštas nebus rodomas.

Skip to content

Dalintis

Kopijuoti nuorodą

Kopijuoti