„Lietuvos geležinkeliai“ keliones traukiniais sieks pritaikyti visų keleivių poreikiams

Siekiant gerinti keliones geležinkeliais visiems keleiviams, lapkričio 26 dieną, Susisiekimo ministerija, „Lietuvos geležinkeliai“ ir Lietuvos negalios organizacijų forumas pasirašė ketinimų protokolą. Protokolo pagrindinis tikslas – įgyvendinti ES reglamentų nuostatas bei sutarti kartu identifikuoti dabartinę traukinių, infrastruktūros ir paslaugų būklę, parengti nacionalinį veiksmų planą, ir jį įgyvendinti.

Anot Lietuvos negalios organizacijų forumo prezidentės Dovilės Juodkaitės, svarbiausia yra užtikrinti galimybes neįgaliesiems ir ribotos judėsenos keleiviams būtent savarankiškai keliauti geležinkeliais. „ES Reglamentai įpareigoja Lietuvos valstybę ir jos atsakingas institucijas pritaikyti geležinkelių infrastruktūrą ir užtikrinti keleivių vežimo geležinkelių transportu paslaugas visiems keleiviams, tame tarpe ir žmonėms su negalia, senjorams, šeimoms su mažamečiais vaikais ir pan. O Ketinimų protokolo pasirašymas leis betarpiškai bendradarbiauti tiek su ministerija, tiek su „Lietuvos geležinkeliais“, prisidėti konsultuojant ir šalinant prieinamumo kliūtis. Mums svarbiausia yra pokytis – kad žmonėms su negalia būtų sudarytos galimybės savarankiškai keliauti geležinkelių transportu. Tikime, kad jau už kelių mėnesių turėsime pirmuosius rezultatus,”, – teigia D. Juodkaitė.

Susisiekimo viceministras Vladislav Kondratovič teigia, jog svarbiausia yra patogus ir saugus kelionių užtikrinimas visiems piliečiams. „Šio susitarimo esmė – užtikrinti visų keleivių poreikius, kad geležinkeliu galėtų keliauti betarpiškai kiekvienas žmogus. Džiaugiamės, kad sparčiai judame teisinga linkme“, – sako viceministras.

Pasak „Lietuvos geležinkelių“ generalinio direktoriaus Manto Bartuškos, kelionės traukiniais jau yra tapę patogesnėmis, tačiau drauge su partneriais bus ieškoma būdų jas pagerinti.

„Siekiame, kad kelionių geležinkeliais kokybė pranoktų visų mūsų klientų lūkesčius. Džiaugiamės, jog radome sutarimą ir kartu žmonėms su negalia atstovaujančia organizacija nuosekliai dirbsime, kad traukiniais patogiai keliautų visi“, – sako „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Ketinimų protokolą pasirašiusios šalys susitarė identifikuoti esamą traukinių, geležinkelio stočių ir jų prieigos infrastruktūros būklę, pagal tai parengti nacionalinį veiksmų planą apibrėžiant prioritetines kryptis, numatant įgyvendinimo laikotarpius ir kt. nuostatas pagal ES reglamentus. Taip pat numatoma kiekvieną kalendorinį ketvirtį pristatyti ketinimų protokolo įgyvendinimo pažangą.

;”>Vyriausybė lapkričio 13 d. pritarė pratęsti keleivių teises užtikrinančio ES reglamento taikymo išimtis iki 2024 metų. Daliai reglamento nuostatų Europos valstybės, tarp jų ir Lietuva, taiko išimtis, dėl istoriškai susiklosčiusių aplinkybių kai statant geležinkelio tinklą Lietuvoje nebuvo atsižvelgta į neįgaliųjų ir ribotos judėsenos asmenų reikmes. Kitos reglamento nuostatos Lietuvoje taikomos nuo pat jo įsigaliojimo 2009 m.

 

 

Rašyti komentarą

Jūsų el. paštas nebus rodomas.

Skip to content

Dalintis

Kopijuoti nuorodą

Kopijuoti