Tvaraus judumo iniciatyvos: „Lietuvos geležinkeliai“ pristatė paskutinio metų ketvirčio rezultatus

traukiniai

Birželio 29 d. „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės įmonės, individualių poreikių žmones vienijančios organizacijos ir suinteresuotų institucijų atstovai virtualiai susirinko aptarti naujausius tvaraus judumo iniciatyvų rezultatus. Antrojo 2022 m. ketvirtinio susitikimo metu buvo pristatytos projekto „Geležinkelių paslaugų pritaikymas pagal universalaus dizaino principus“ aktualijos. 

Išsamiau apie svarbiausias jų – žemiau. 

INFRASTRUKTŪROS PRITAIKYMAS 

Projektas  „Maršruto be kliūčių pritaikymas stoties teritorijoje“ 

 • 35 stotyse ir stotelėse parengti paprastojo remonto projektų aprašai. Iš jų 10 yra Kultūros paveldo departamentui (KPD) priklausančiuose objektuose. Tuo metu Marcinkonių stotelėje parengtas naujo tako statybos projektas. 
 • 12-oje stočių paskelbtas rangos darbų pirkimas. 
 • Vyksta 9-ių vidaus darbų projektavimo paslaugų pirkimas Jonavos, Marijampolės, Kybartų, Lentvario, Ignalinos, Pabradės, Vievio, Visagino ir Telšių stotyse. 
 • Metų pradžioje pradėjus darbus, Klaipėdos, Šiaulių, Kauno, Vilniaus stotyse jau įrengti pagalbos iškvietimo skambučiai. 
 • Projektas „Pėsčiųjų tiltų modernizavimas“ 
 • Inicijuotos Kenos, Naujosios Vilnios, Panerių, Kybartų, Palemono, Gaižiūnų, Radviliškio, Panevėžio ir Šiaulių techninių projektų etapiško įsigijimo procedūros pagal parengtas technines stočių viadukų ekspertizes. 
 • Kaišiadorių viaduko rekonstrukcijai parengtas techninis projektas – šiam projektui jau gautas statybos darbų leidimas. 
 • Koreguojami Vilniaus viaduko techninio projekto sprendiniai. Projektas suderintas su notifikuota įstaiga dėl PRM TSS reikalavimų įgyvendinimo. 

Projektas „Stočių informavimo sistema“ 

 • Visoms 50-čiai stočių parengti techniniai stočių informavimo sistemos projektai. Visi projektai derinami su PRM TSS atitikčiai notifikuota vertinimo institucija. 
 • Vyksta rangos darbai.  

Projektas „Peronų atnaujinimo programa“ 

 • Nustatyti stočių peronų atnaujinimo kriterijai ir apimtys, taip pat – šios programos įgyvendinimo prioritetai ir eiliškumas. 
 • Pirmajam peronų atnaujinimo programos etapui nustatytos priemonės ir lėšos. Šis etapas apims maršrutus Vilnius – Kaunas, Vilnius – Klaipėda ir Vilnius – Turmantas. 

PASLAUGŲ PRITAIKYMAS 

Elektrinių traukinių įsigijimas 

 • Nors dėl Rusijos karo Ukrainoje poveikio geopolitinei situacijai galimos naujų traukinių pristatymo termino korekcijos, viešasis naujų elektrinių traukinių pirkimo įsigijimas toliau užtikrintai vykdomas. 2022 m. pradžioje buvo sulaukta pirminių pasiūlymų. Šiuo metu jau baigtos derybos dėl techninių parametrų – šio  proceso metu UAB „LTG Link“ aktyviai konsultavosi su individualių poreikių žmones vienijančių organizacijų atstovais, konsultacijų metu išsakyti pastebėjimai buvo įvertinti. 

Nauja bilietų pardavimo sistema 

 • Kovo 30 d. pristatyta naują bilietų pardavimo sistema. Nuo šiol visiems žmonėms, įskaitant turinčius individualių poreikių, suplanuoti kelionę, įsigyti bilietus ir rasti visą reikiamą informaciją tapo dar paprasčiau. Kovo pabaigoje visuomenei buvo pristatyti nauja interneto svetainė www.LTGLink.lt. Gegužės mėn. pradėjo veikti keliaujantiems traukiniais skirta mobilioji „LTG Link“ programėlė. Keleiviai joje gali laikyti įsigytus bilietus, matyti kelionės informaciją ir gauti operatyvius pranešimus apie svarbius jos pasikeitimus. Programėlę jau gali atsisiųsti „Android“ sistemos naudotojai. 
 • Įdiegta nauja bilietų pardavimo sistema ir toliau yra vystoma, siekiant visiems keleiviams užtikrinti kuo geresnį jos funkcionalumą. Atnaujintoje sistemoje buvo panaikinti trikdžiai, todėl neregiai traukinio bilietą jau gali nusipirkti su „Talk Back“ programėle. 

 

Rašyti komentarą

Jūsų el. paštas nebus rodomas.

Skip to content

Dalintis

Kopijuoti nuorodą

Kopijuoti